Menu

Zájem o Účtenkovku pořád klesá. Únor je zatím nejslabším měsícem.

Účastnili jste se poslední Účtenkovky? Pokud ano, zaregistrovali jste 32 účtenek. Tedy v průměru. Možná jste jich zvládli víc, anebo jste registrovali jen jednu a někdo tak registroval za vás. V Průměru.

Pokles zájmu o Účtenkovku

V pořadí páté slosování Účtenkovky

Už páté slosování Účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET) máme za sebou. Slosování se týkalo účtenek vystavených během měsíce února. Opět se jelo ve stejném složení, slosování hry si vzala na starost Sazka se svým generátorem náhodných čísel – RNG modulem, TV Barrandov to odvysílala.

A vysílat Účtenkovku tentokrát bude…

Televize Barrandov si získala důvěru už potřetí za sebou, při listopadovém slosování však tato čest připadla televizi Prima. Podle čeho vybírá ministerstvo financí, na které televizi svou loterii odvysílá?

Aby to nic nestálo

Protože je to ministerstvo financí a snaží se ušetřit, kde to jen jde, (proto mimo jiné do slosování dalo jenom kombíka, i když to původně mělo být SUV, ale SUV za 400 tisíc asi jen tak neseženete, viďte) musela televize splnit jednu konkrétní podmínku – musí to být zadarmo.

Česká televize ale o ničem neví

Obě televize, Prima i Barrandov, tuto podmíbnku splnily. Údajně ministerstvo financí jednalo se všemi celoplošnými televizními stanicemi, Českou televizi nevyjímaje. Česká televize nicméně tvrdí, že oslovena vůbec nebyla.

Registrovaní soutěžící jsou vždy o krok napřed

Registrovaní soutěžící však byli o krok před všemi neregistrovanými, jelikož to, zda vyhráli nebo ne, se dozvěděli v časných odpoledních hodinách po přihlášení do systému. Aby někomu něco náhodou neuteklo, výherci byli spraveni o případné výhře ještě textovou zprávou. Pět hlavních cen bylo však oznámeno veřejně ministerstvem financí po páté hodině odpoledne.

Aktuální vývoj Účtenkovky

A jak si vlastně účtenková loterie stojí? Minule jsme informovali o tom, že rekordy zrovna netrhá a v sestupném trendu pokračuje i nadále. Do únorové Účtenkovky se zapojilo 422 tisíc soutěžících, což je pokles o čtyři tisíce soutěžících, jelikož v lednové Účtenkovce hrálo 426 tisíc lidí. Prosinec byl silnější, kdy se účastnilo 447 tisíc hráčů. V celé účtenkové loterii byl listopad nejsilnější, účast totiž dosáhla 478 tisíc. O premiérovou účtenkovou loterii byl zájem také poměrně vysoký, tehdy se účastnilo 453 tisíc lidí.

Kolik účtenek bylo ve hře?

Počet správně zaregistrovaných účtenek v únoru byl 13,6 milionů, na každého hráče tak vychází oněch 32 zmiňovaných účtenek. V lednu bylo správně zaregistrovaných 13,8 milionů, v prosinci 14,9, v listopadu 14,6 a v říjnu 11,1.

Ministerstvo financí opět nadělovalo dárečky

Výhody účtenkovkyTak jako tomu bylo prozatím vždy, i tentokrát ministerstvo financí rozdalo přes 21 tisíc výher, kdy první cenou je jeden milion korun, tou druhou automobil Ford Focus combi v hodnotě necelých 400 tisíc korun. Třetí cenu představuje částka 300 tisíc korun, čtvrtou cenou je 200 tisíc korun a pátá cena je za 100 tisíc korun. Dalšími výhrami bylo dvacet výher po 20 tisících korunách, 1000 výher tisícovkových výher a 20 tisíckrát stokoruna.

Změny v Účtenkovce

A jak ministerstvo financí slíbilo, tak také splnilo a registrace účtenek je od začátku března konečně jednodušší. Pořád to ale není tak jednoduché, že byste přišli a jen naskenovali údaje z účtenky. A jaké tedy jsou ty změny k lepšímu? Do registračního formuláře už nebudete zadávat DIČ obchodníka, které bylo dosud povinné. To je především díky tomu, že Ústavní soud svým rozhodnutím zrušil některé části zákona o EET. Dělo se tak především kvůli DIČ fyzických osob, které je tvořeno jejich rodným číslem.

Oprava chybně zadaných údajů bude snazší

Také snáze budete moci opravovat zadané údaje. Stačí tak opravit pouze chybně vyplněnou část, nic jiného se už vyplňovat nemusí, jelikož původně vyplněné údaje tam zůstanou. Konečně. Každý soutěžící tak také snáze zjistí, z jakého důvodu nebyla jeho účtenka zařazena do slosování.

Pomohou nedávné změny Účtenkovce k vyššímu zájmu?

Člověk by byl čekal, že když jde o loterii samotného ministerstva financí, bude to mít úroveň. Jasně, výhry za to stojí, nicméně registrace účtenek není stejně pořád jednoduchá tak, že byste mohli pouze naskenovat údaje z účtenky. Cožpak v dnešní moderní době, kdy je technologie tak daleko a kdy jde uskutečnit takřka všechno, toto nejde? I když si ministerstvo financí zřejmě slibuje vyšší zájem o jejich loterii, obávám se, že zájem vyšší nebude, dokud nebude registrace účtenek pro uživatele téměř bez práce. Třeba tak jako v zahraničí, kde je na účtenkách zcela běžný QR kód.

Co si o účtenkové aplikaci myslí samotní uživatelé?

Logo účtenkovky - male pro mobilní aplikaciMyslím, že není třeba dlouhého vysvětlování a postačí vám uživatelské hodnocení oficiální aplikace pro Android (bohužel aplikace již není dostupná). K dnešnímu dni zhodnotilo tuto aplikaci 3951 lidí. Z toho pět hvězdiček (jako nejlepší) dalo aplikaci 489 lidí, čtyři hvězdičky aplikace získala od 275 lidí, tři hvězdičky od 353 lidí, dvě hvězdičky od 448 lidí a jednu hvězdičku, tedy to nejhorší hodnocení z nejhorších, 2386 uživatelů.

Co se lidem na aplikaci nelíbí?

I po aktualizaci a zjednodušení registrace nejde FIK a BKP vidět na řádku celé a aby je člověk viděl a mohl zkontrolovat, musí rolovat prstem do strany. Tím, že byl odstraněn údaj o DIČ nelze kontrolovat na zadání více účtenek od jednoho obchodníka. Není se tedy ani čemu divit, když mají uživatelé pocit, že je aplikace dílem studentů, kteří ji zpracovávají v rámci semestrální práce.

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.