Menu

Sazka provedla zajímavý průzkum o darování stíracích losů

Momentálně v České republice koluje stále narůstající trend, a to darování stíracích losů pro přátelé či rodinu v období svátků. Sazka vytvořila krátký průzkum, kterého se účastnilo 525 respondentů. Pár dotazy na respondenty chtěla Sazka zjistit reakce zákazníků po setření losu s výhrou.

Stírací losy sazka

Češi v průměru za stírací losy na osobu utratí 300 korun, přičemž koupím 2-3 stírací losy, převážně však losy kupují ženy. V mnoha případech se losy kupují ve větší skupině přátel, či příbuzných, kteří je následně odkrývají společně. Stírací losy jsou zákazníky brány spíše jako zábava a lidé neočekávají astronomické výhry, jako tomu je například v případě číselné loterii Sportka nebo Eurojackpot.

Průzkum Sazky

„I když los darujeme vždy s dobrým úmyslem a přejeme dotyčnému výhru, v případě odhalení vyšší částky začíná téměř 60 % lidí polemizovat, proč si los nenechali pro sebe,“ říká tiskový mluvčí Sazky Václav Friedmann a dodává: „V tomto ohledu jsou navíc naprosto shodné reakce mužů a žen, roli nehraje ani dosažené vzdělání.“

Průzkum Sazky se stíracími losy

Z tohoto průzkumu vyplývá, že většina darujících doufá, že z případné výhry něco obdrží. Pozitivním zjištěním je reakce na dotaz k výhernímu losu, který člověk sám obdrží. Téměř 90% obdařených by se o výhru podělilo.

„Výsledky mne velmi mile překvapily, ukazují na velkou snahu o soudržnost rodiny. Samozřejmě reálná výhra často vzbudí nečekané emoce a pozitivní záměr se nemusí vždy naplnit, nicméně už takto vyjádřená reakce ukazuje na sílu společnosti v oblasti rodinných vztahů,“ komentuje výsledky ankety psychoterapeut Lucian Kantor.

Stírací losy jsou fenoménem současné doby

V roce 2012 byli Češi schopni za losy utratit ročně 400 miliónů korun, dnes v roce 2017 se jedná o pětinásobek. Tedy o neuvěřitelné 2 miliardy korun. Není tedy pochyb že stírací losy jsou nejrychleji rostoucím segmentem v oblasti loterií.

„Za rostoucí popularitou stírání losů stojí hned několik faktorů. Jedním z nich je touha lidí znát výsledky loterie okamžitě bez nutnosti čekání na losování čísel. Losy jsou navíc oproti jiným hrám pro zákazníky více osobní. Lidé si vybírají takové losy, které jsou jim tematicky blízké, například ženy rády kupují emise s nádechem magie a osudovosti. Muži pak nejčastěji stírají los Rentiér, který skrývá hlavní výhru 50 tisíc korun měsíčně po dobu 5 let,“ popisuje Václav Friedmann.

V současné době má Sazka přibližně 16% tržeb ze stíracích losů a očekává, že po nedávné akvizici společnosti Fortuna se podíl ještě navýší. Obraty navýšily také speciální emise online losů, které si mohou lidé stírat online z pohodlí svého domova na stránkách Sazky.

 

Líbil se ti tento článek?

Autor obsahu

Související články

Přidej komentář

Odeslaním souhlasíš se zpracováním osobních údajů.
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.