Fronty u poklad s účtenkovou loterií nehrozí, říká Andrej Babiš

Jak jsem již zmínil v dřívějším článku, tak Ministerstvo financí se rozhodlo pro vytvoření účtenkové loterie, která má za úkol přimět lidi, aby odebírali od obchodníků při každém nákupu účtenky, čímž se podpoří výběr daní.

účtenkovka a fronty u pokladen

Mnoho lidí vidí v účtenkové loterii mnoho nevýhod například největší obavy byly z „mikronákupů“. Jak jistě víte, česká národ je velice hravý a lidé by mohli místo jednoho velkého měsíčního nákupu udělat měsíčně desítky menších nákupu, čímž by se vytvořili fronty u pokladen. Čím větší počet účtenek tím větší šance na výhru.

Front u pokladen se nemusíme obávat

¨Účtenková loterie - SazkaJelikož se problém s mikronákupy řešil každou chvíli, tak Ministerstvo financí v čele s Andrejem Babišem vymyslelo nové pravidlo.

Účtenek si lidé mohou vsadit kolik uznají za vhodné, ale s podmínkou, že účtenka musí být pokaždé od jiného obchodníka např. z benzinové pumpy potom z obchodu s potravinami apod. Toto pravidlo nám zajistí, že u pokladen nebudou vznikat fronty lidí, kteří by měli tendenci svůj nákup platit po částech a tak získat víc účtenek.

Ministr financi Andrej Babiš (ANO) má s organizací plánu o účtenkové loterii a jejího losování jasno. Proto případné riziko front u pokladen, které by mohly vznikat nehrozí. Česká republika tak zavede systém, který je využívaný i jinými zeměmi. Na Slovensku se účtenky v účtenkové loterii losují od dvaceti sedmi korun, tedy jednoho eura nahoru. Polsko účtenky zařazuje do losování od šedesáti korun výše.

Jak bude Účtenkovka fungovat

Pro registraci do takzvané Účtenkovky nám bude sloužit webová stránka nebo také mobilní aplikace, která by měla být dostupná pro Android i iOS. O toto by se měla s největší pravděpodobností starat společnost Sazka, která se jako jediná přihlásila do tendru o provozování účtenkové loterie.

Česká republika má v plánu ročně přispět téměř sto milionů korun ze státního rozpočtu na zajištění bezpečnějšího losování. Na propagaci se rozhodla vydat dvacet milionů korun a na samotné výhry šedesát pět milionů korun. Výhry, které si odnese prvních pět výherců budou sahat od sto tisíc korun do výše jednoho milionu korun. Výherci budou moci také vyhrát automobil. Ostatní výhry by měli sahat od deseti tisíc korun do sta tisíce korun.

Losování tak bude uskutečněno vždy patnáctý kalendářní den v měsíci z účtenek za minulé období.

Loterie by měla měla být spuštěna až od konce června případně prvního července.

 

One Response to “Fronty u poklad s účtenkovou loterií nehrozí, říká Andrej Babiš”

Napsat komentář

Copyright © 2020. Všechna práva vyhrazena. Vyhraj.com | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Stránky mají čistě informační charakter. Veškeré informace se týkají osob starších 18 let.